All’Improvviso
All’Improvviso logo

Festiwal All’Improvviso, organizowany przez Towarzystwo Kulturalne FUGA, zdobył w ciągu 12 lat stałą publiczność oraz przychylne recenzje w mediach. Jest on wyczekiwaną przez melomanów imprezą na stałe wpisującą się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gliwic. Ponadto projekt ten został doceniony przez władze Miasta Gliwice i otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta w dziedzinie promocji kultury. Jego wartość jest także uznana przez wielu artystów przyjeżdżających do Polski na festiwalowe koncerty. Wyrazem takiej oceny jest obecność w projekcie Arianny Savall – Honorowego Dyrektora Artystycznego Festiwalu.

Festiwal All’Improvviso to wydarzenie kulturalne o znaczeniu istotnym dla regionu. Forma promocji oraz poziom merytoryczny festiwalu potwierdziły w latach ubiegłych, że impreza ta jest doskonałą możliwością promowania regionu poprzez wydarzenie artystyczne. Organizatorzy dbają o udział w projekcie uznanych mediów o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Festiwal od lat otrzymuje poparcie istotnych instytucji samorządowych i międzynarodowych (Patronat Marszałka Województwa Śląskiego, Patronaty Ambasad Hiszpanii i Włoch, Patronat Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, wsparcie finansowe instytucji kulturalnych Francji, Hiszpanii, Czech, Kanady), które ugruntowują znaczenie festiwalu w regionie i nie tylko.

Hasłem przewodnim Festiwalu w latach 2018 – 2020 jest Europa kultur i narodów. Organizatorzy zaproszą słuchaczy do muzycznej podróży i pogłębionej refleksji nad historią kultury europejskiej, tak bogatej dzięki różnym narodom i grupom etnicznym, które przez wieki współistniały na naszym kontynencie. Koncepcja cyklu pozwoli także na podkreślenie niezmiernie ważnej wartości kultur i tradycji narodowych, które współcześni wirtuozi pragną zachować od zapomnienia. Założenia cyklu są w końcu pretekstem do wskazywania na tradycję europejską, która poprzez wielkie migracje czy odkrycia geograficzne „wyruszyła” wzbogacać świat.

FESTIWAL W LICZBACH:

210 koncertów, wykładów i spotkań autorskich,
28 000 festiwalowych gości,
30 polskich i światowych premier,
350 artystów z całego świata…